PROFİL

Arketipo Design İç Mimarlık Ofisi 1994 yılında Murad Denizaltı, Müge Hansoy Kınacı ve Esin Sözer tarafından 3 ortaklı bir şirket olarak kurulmuştur. 25 senedir özellikle başta turizm yapıları olmak üzere; spa, avm, ofis ve konut yapıları gibi birçok projeye imza atmıştır. Yurt içinde yapılan 80 projenin yanı sıra Dubai, Almanya, Rusya, Libya, Kazakistan ve Ukrayna gibi çeşitli ülkelerde 100'den fazla proje gerçekleştirmiştir.

VİZYON

Arketipo Design’daki iç mimari tasarım sürecinde ana kararlar, hayatı yaşanabilir kılmak üzerine doğru çözümlemeler dikkate alınarak verilir. Doğru fonksiyon çözümleri üreterek, uygulama geçerliliği olan projeler ile mekanlarda huzur ve keyifle yaşanabildiğine inanılır. Sayıca çok ve benzer proje üretmek gibi niceliksel ve alışılagelmiş olgulardan ziyade, her proje için farklı fonksiyon, ölçek, konsept, günceli yakalayan malzeme gibi parametrelere bağlı olarak, niteliksel bir olguyla geliştirilmiş bakış açısı ile tasarıma yön verilir.

MURAD DENİZALTI

1984 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümünü tamamladıktan sonra, 1992 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık lisans programından mezun oldu. Kuter İnşaat, Emta Mimarlık ve Atölye T Mimarlık’ta çalışmasının ardından, 1994 yılından itibaren Esin Sözer Kalender ve Müge Hansoy Kınacı ile birlikte kurdukları Arketipo Design İç Mimarlık Ofisi’nde ortak olarak yer almaktadır.

Kurucu/Ortak

MÜGE HANSOY KINACI

1991 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun olmasının ardından, Atölye T Mimarlık’ta çalıştı. 1991-1994 yılları arasında Eren Talu Mimarlık’ta iç mimar olarak görev aldı. Halen Murad Denizaltı ve Esin Sözer Kalender ile birlikte 1994 yılında kurdukları Arketipo Design İç Mimarlık Ofisi’nde ortak olarak yer almaktadır.

Kurucu/Ortak

ESİN SÖZER KALENDER

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden 1990 yılında mezun olup, 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 1990-1994 yılları arasında Atölye T Mimarlık’da iç mimar olarak çalıştı. Murad Denizaltı ve Müge Kınacı ile birlikte 1994 yılında Arketipo Design İç Mimarlık Ofisi’ni kurdu.

Kurucu/Ortak